Lžeme... Kdy vlastně?

17. března 2012 v 20:54 | Kime |  Téma týdne
Ano, opět mám dneska "uvažovací" náladu (to se stává, Kime). No, něco sesmolím. Ještě nevím, o čem budu psát, tak se nechme překvapit... Obrázek na začátek vyberu, až něco vymyslím.Přiznejme si aslespoň jednou za život pravdu, co vy na to? Lžeme často. Ale možná, že někdy zkrátka moc často. Lež se vlastně stala součástí našeho života. Někteří z těch, kdo to teď čtou se možná právě ohradí, že nikdy nelhali. Ale zapátrejte v paměti, je to pravda? Uvědomujeme si vůbec, že rozhovory jako: "Opravdu už nic nepotřebuješ koupit?" "Ne, vážně, to je dobrý." (přestože už týden potřebujete nové... třeba lepidlo) jsou vlastně taky lživé? Myslím, že ne. Tohle jsou malé "lži" které říkáme už automaticky, obvykle ze slušnosti.
A to není jediné... Přetvářka se nám stala životem. Zkuste si teď třeba vypočítat, kolik lidí znáte. A pak si z nich spočítejte, kolik z nich vás opravdu dobře zná. Těch bude nejvýš pět, že? No, teď si spočítejte, kolik ze známých o vás ví pravdu. Tím myslím pravdu o tom, jací jste, těch známých, před kterými nenasazujete svou masku.
Tohle všechno z nás udělala "civilizace". Každý z nás nosí masku a většina lidí ji neodkládá, jedině snad v soukromí. Ti lepší herci mají takových masek schováno několik. Jednu do práce, jednu pro známé, jednu na večírky, jednu pro nepřátele... Vypadá to zvláštně, ale je to pravda. Napadlo vás někdy nechat se charakterizovat od několika lidé, které znáte? Třeba od jednoho z práce, od jednoho známého a od nějakého svého rivala. Myslím, že byste zjistili, že každý vám o vás řekne něco jiného. Ne proto, že se na vás dívá jinak, ale protože vy mu ukazujete jinou masku.
Zkuste si vlastně stanovit hranice. Co je ještě pravda, a co už lež? Co jsme ještě my a co už je naše maska? Co je pravá realita a co jsme si my vymysleli?
Za ta staletí lží a přetvářek už to nepoznáme. Celý náš svět je hra na pravdu. Odložíme někdy své masky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yuubička Yuubička | Web | 17. března 2012 v 21:10 | Reagovat

Když tak zapřemýšlím, tak snad skoro nikdo neví jaká jsem....dokonce ani já...

Jinak super článek :-D

2 Yumiko Yumiko | Web | 18. března 2012 v 11:09 | Reagovat

Naprosto suprově a pravdivě napsaný. můžu jedině souhlasit! :-D Já osobně mám několik "masek" a přesně v tom ohledu jak si říkala ty.. jedna pro rodinu, jedna do školy, do práce, mezi přátele.. Co víc je naprosto ohromují , že člověk si vážně ani neuvědomuje, že to dělá..
Super článek! :-D

3 Kime Kime | Web | 18. března 2012 v 11:44 | Reagovat

[1]: No, to že ani ty nevíš, jaká jsi, je docela smutný, že (ale ne ojedinelý, viď Kime). Díky za pochvalu

[2]: Arigatou. Jo, taky těch masek nosím dost. A napadlo mě to až ve chvíli, kdy jsem přemýšlela, o čem napsat článek...

4 Miyu-chan Miyu-chan | E-mail | Web | 18. března 2012 v 18:28 | Reagovat

Dobře napsanej článek.. Krutá pravda, musím se přiznat, že tu mám nejradši.. Člověk může s tebou jen souhlasit.. Já sama jsem byla ten "herec", není to ani tak dávno.. Pak, když jsem to neodpískala jen já ale i pár mých nejbližších, došlo mi, jak se chovám.. Přesto pořád nejsem schopna odložit tu jedinou masku.. Stala se mou ochranou bariérou, tím, co mi pomáhá nemuset se otvírat lidem.. Jsem jako dvě osobnosti :D Ta jedna je vylhaná.. Ale jsem to já.. A pravdou je, že takhle to má polovina lidí.. A tou nejhorší částí je to, že s tím vlastně nikdo nic neděláme.. Přijímáme naše vlastní lži tak moc, až jim začínáme věřit.. A to není dobře.. A v tom článku jsi to vystihla ^^ Já si ty lži uvědomuju a bojuju sama proti sobě (aspoň něco, což? :D), ale je tu spousta lidí, kteří by se o něco takového ani nepokusili.. A proto by si tohle měli přečíst.. Kdo ví, třeba by jim to došlo

5 Midori Raion Midori Raion | 19. března 2012 v 19:13 | Reagovat

Tenhle článek je naprostá pravda... Vždycky jsem si myslela, že "masky" nemám(v mezích. Jistě že doma třeba nemuvim, tak jak ve škole a jsem více slušná...), ale právě jsem zjistila, jak moc se me jedno já odlišuje od těch druhých. Na druhou stranu bych také řekla, že je to v každém člověku. Je to přirozenost a zákodovaný pud v každém člověku už od pradávna. Ikdyž lidé lovili mamuty tak se chovali jinak k přátelům a jinak k nepřátelům. Měli tedy dvě masky. Dnešní svět se nedělí na přátelé/nepřátelé a prototo je těch masek prostě víc. Každý má 2 strany. Tu dobrou a tu špatnou. Proto když přijdeme domů a začneme se chovat trochu jinak, je to vlastně slušné..., nebo ne? Představa, že se všichni chovají doma stejně jako ve škole je hrozná. Ale jinak moc krásný článek. Hlavně dosti pravdivý...  ;)

6 Aka Aka | 22. března 2012 v 13:14 | Reagovat

Čekám od vás nějakou odezvu, co mám změnit, co se nelíbí, co je děsné, hrozné, příšerné a tak vůbec, ju?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama