Tma... Něco, co asi nikdy nepochopíme...

11. února 2012 v 14:55 | Kime |  Téma týdne
Většinou píšu na TT jenom když se nudím. Ale stále ještě nemám počítač a pokud mě za těch 14 dní nějaké náměty napadly, tak jsem je zase zapomněla, znáte to. Takže tedy aspoň něco, když se narozdíl od Tami nemůžu chlubit obrázky apod.
No, tma. Nevím, jestli jsem se jí kdy bála. Pamatuju si, že když jsem byla malá, tak jsem v noci posílala zhasínat nebo pro pití vždycky sestru, ale myslím, že to bylo spíš kvůli mojí lenosti - komu by se chtělo vylézat z vyhřáté postele, že.


Někteří se tmy bojí. Nedivím se jim. V dnešní době, kdy jsou do nás po stovkách cpány americké horory (ne že bych proti nim něco měla, to ani náhodou), každý dřívě či později nabude dojmu, že za každým stromem se ve stínu skrývá oživlá mumie, masožravá kytka, vlkodlak a nebo nebo třeba člověk rozmixovaný drtičem dřeva (nebo jak se té věci nadává). I když je pravda, že tmy se lidi báli od nepaměti (a za to, předpokládám, horory nemůžou). Ano, asi to bude tím, že lidé by měli být denní tvorové. V noci nevidíme tak dobře jak ve dne (zvlášť, pokud se nám v té tmě nepodaří najít brýle, že). Noc je pro většinu z nás plná nebezpečí (já třeba o půlnoci musím chodit ven se psem, aby nedělala coby malinké štěňátko loužičky doma, takže tma mi vážně problém nedělá).
Chápu lidi, kteří se jí bojí. Někdy, když se probudím z noční můry (které mám mimochodem většinou celkem ráda) a začnou se ozývat nějaké divné zvuky, fantazie zapracuje. Nebojím se jich. Jenom se nechávám unášet představami o tom, co by v té tmě mohlo být.
Nebojím se tmy. Ale nejsem noční tvor. Ale neodsuzuji ty, kdo ano. Každý je jiný, každý má rád něco jiného a něčeho jiného se bojí. Ale stojím si za tímhle: tzma je tajemná, tma je zvláštní, děsivá a přitom nádherná.
A jinak, trochu světleji: omluvám se všem, hlavně Tami, že sem skoro nechodím, ale prostě ještě stále nemám počítač. Gomennasi :(
A taky prosím omluvte případné překlepy, nemám čas to po sobě číst...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama