Kuroshitsuji... To nám to téma týdne hezky vychází, což?

11. ledna 2012 v 20:14 | Kime |  Téma týdne
Jo. Tak jsem přišla na blog (na kterém jsem od doby, kdy jsem rozšlápla noťas docela dlouho nebyla) s tím, že napíšu recenzi na Kuroshitsuji, anime, které jsem právě dokoukala *je na sebe -neprávem- hrdá* No, a tak přijdu a vidím, že TT je Pomsta. To se celkem hodí, že? No, a když tak budu u toho, možná k tomu hodím nějakou kratší roztomiloučkou úvahu *zcvokla se ze školy, nevšímejte si jí, prosím* , abych měla dobrý pocit, že k TT opravdu nepřiřazuju něco, co se k tomu nehodí, že?

Předem se omlouvám Akai a Yaraki, pokud vezmu něco z jejich recenze, je dost možné, že něco použiju (ne úmyslně, ale je fakt, že napsat o jednom seriálu něco úplně jiného je celkem složité, že).

No, začněme obrázkem (doufám, že se mi podaří sehnat u strýčka googla nějaký inteligetní)

.
.
.

No, dobře, beru zpět, krásných obrázků je tam milion, ale všechny sem dát nemůžu... Nebo jo?


Tak dobře, jdeme na to.

Název: Kuroshitsuji

(uf, a japonsky to hledat nebudu, hlavně proto, že Yaraki ho napsaný má, pokud vím)
Počet epizod: 24 (jo, já vím, dvojka má 12, ale tam ještě nejsem a ani o ní psát nebudu, jo?)
Autor: Yana Toboso
Warning: Nepouštějte malým sourozencům před spaním. V noci se sice nebudou chtít nacpat do postele k vám, nýbrž k rodičům, ale stejně vám ten křik "Mně se zdají špatné sny!" nestojí za to... A následný seřvák od rodičů, pokud vám na to přijdou už pak vůbec ne. No, prostě: trocha krve, trochu brutální, pár démonů, anděl/é :D, shinigami a tak obecně ;)
A kde to najdete? Online ZDE , ale musím vás zklamat, některé díly tam nejsou (např. tuším 10, 18, 19 a -což naštve nejvíc- 23 a 24). Takže stahujte na UložTo.cz. Mimochodem, 23 a 24 tam s českými titulkami taky myslím nenajdete, ale je to tam myslím buď bez titulků nebo se španělskými titulky, české někde seženete taky... No, je to komplikovaný, ale já vám věřím ;) :D
Hlášky: Yes, my lord. (Sebastian)
Watashi wa akuma de shitsuji desu kara. - Já jsem nějaký komorník. (Sebastian)
Je přirozené, aby to dokázal někdo, kdo slouží rodině Phantomhivů. (Sebastianě+Mairin, Bard a Finian)

No, zbytek už by vypadal jako skopírovaný od Yaraki, takže stačí.
A teď by to asi chtělo děj, což? So...


Asi takhle: Jsme v Anglii, ve druhé polovině 19. stol. (doufám, znáte moje dějepisné schopnosti). Rodina Phantomhivů je vysoce postavený rod. Jenže před časem vypukl v sídle obrovský požár, při kterém zahynuli oba manželé Phantomhivovi (nebo jak by se to mělo psát). Zůstal po nich malý syn, který místo aby se zhroutil, uzavřel kontakt s démonem, kterého pojmenoval Sebastian a učinil svým sluhou. A to z jediného důvodu: chce pomstít své rodiče. Stane se "Královniným hlídacím psem" a kontroluje britské podsvětí, ale pod jeho hrou se skrývá jediný cíl. Pomsta. Celé se to zkrátka točí kolem něj.
Abych se tak ještě vrátila ke kontraktu mezi Sebbym a Cielem: jde zkrátka a dobře o to, že Sebby bude Cielovi sloužit tak, aby se Ciel mohl pomstít... No, a až bude pomsta odbyta, Sebastian sežere Cielovu duši. Milé, že? Ou, jak tak na to koukám, mám v těch dvou řádcích napsáno tolikrát Sebastian a Ciel, že by mě češtinářka zabila... Nevadí, jdeme dál.

And now... Hodnocení: 11/10
Krásný anime. Vážně. Jo, já vím, hodně jich je krásných. Ale tohle je jedno z těch vážně hodně dobrých. Každá postava má svůj vlastní styl, který se průběžně mění, zlepšuje, zhoršuje, zůstává zatvrzele stejný. Ale u ostatních to tak není. Pokaždé udělají něco, co vás překvapí. A přitom, když se na to potom podíváte, vidíte v jejich chování logiku, která přesně sedí na jejich styl. A navíc je příběh úžasný. A konec tak krásný... Jo, já vím, je trochu trapný vychvalovat konec, když většina z vás ještě nevyděla ani díl, ale stejně je moc hezký. No, konec. Co bych k tomu ještě tak řekla?


Fotogalerie Kuroshitsuji:

A teď tak něco k pomstě:
Co myslíte, že to může být? Projev síly? Projev slabosti? Nevím. Záleží na tom, jak se to vezme. Podle čeho to myslíte. Pokud se někdo chce pomstít za něco malicherného a mstí se naschvály apod., jak známe z běžného života, je to hloupost. Pak je ten člověk buď zakomplexovaný pitomec a nebo k tomu má svůj zvláštní důvod. V tom případě to nebudu nijak rozebírat. Předně proto, že byste se se mnou pak začali hádat a na to já nemám čas, neboť se musím jít učit :D Ale v anime má pomsta takový osobitý směr... Prostě... Většinou, pokud je nějaké založené na pomstě, vypadá to slibně (pokud je mstitel dost velký borec, případně dost hezkej).

No, nic. Je to jedno. Asi už zase plácám. Ale tentokrát jsem se s tím článkem vážně snažila... Tak si to radši nebudu kazit závěrem, co vy na to (i když ono možná už není co zkazit...). A omluvte případná vynechaná písmenka apod., táta mi k tomu pouští Hvězdnou bránu a nějak se nemůžu soustředit...

A upozornění: Reklamy prosím do komentářů nepište... Zamyslete se nad tím, že když tu na ně nemáme rubriku, možná je tady vůbec nechceme. Děkuji ;)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Miyu-chan Miyu-chan | Web | 14. ledna 2012 v 10:43 | Reagovat

O tomhle anime slyším poprvé, řekla bych.. Ale myslím, že si to někam napíšu a rozhodně se na to podívám :D Vypadá to dobře a zajímavě :)

2 Kime Kime | 14. ledna 2012 v 13:33 | Reagovat

[1]: Neuděláš chybu... Zajímavé to rozhodně je, tím si buď jistá (jde se dívat na dvojku a je naštvaná, neboť jí zase nefungují hvězdičky a tak místo nich píše závorky) :-P

3 Aoi Gumi Sakura/Fernandes Aoi Gumi Sakura/Fernandes | E-mail | Web | 15. ledna 2012 v 15:28 | Reagovat

Noo... o Kuroshitsuji jsem toho teda slišela dost, ale nikdy jsem nepřekonala svou lenost a nepodívala se na to.. No jo baka já.. dneska to dokážu!! překonám ten prokletý  1 díl, přes který se nikdy nedostanu.. Jsem prostě na shounen no..
Pomsta je drsný téma týdne.. Já v anime mstiče teda moc nemusím!! A je gto vina jediné odsoby!! Už výš který?? Ano, ano, ano!! De o Sasukáče!! Můj největší napřítel..
Vým, že jsi říkala nereklamovat, ale já vážně musím. není kam jinam. na blogu jsem teda dokončila třídění. Mrkej na to.. plís..

4 Kime Kime | Web | 16. ledna 2012 v 9:35 | Reagovat

[3]: Jojo, SasUke, to jsi potentnul, zlato :D Hele, takováhle reklama je v pohodě. Myslela jsem hlavně na takové ty: Mrkni n můj webísek... Nebo: Pls hlásni... Apod. (grr, nenávidím!!!) :-?

5 Takara Takara | 22. ledna 2012 v 10:39 | Reagovat

Tou tvojí recenzí jsi mě přinutila se přeci jen na Kuroshitsuji podívat :D

6 Kime Kime | 22. ledna 2012 v 12:35 | Reagovat

[5]: A líbí? Líbí? *zvědavá, hodně zvědavá* :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama