Smrt bez elektřiny

8. října 2011 v 11:50 | Kime |  Téma týdne

Zase další téma týdne, a já ještě nenapsala nic na předchozí. Hmm, s tím asi teď moc neudělám...
Smrt bez elektřiny mi přijde jako příhodný název. Sedím u notebooku, píšu na blog, právě jsem okoukala čtvrtý shippudenový film *a stále slintám nad Minatem* a každých pět minut koukám na Konohu, jestli tam přece jen už není nová manga česky (ano, anglicky už jsem to četla) a jestli už je další díl (sice filler, ale těším se na nový opening). Sice vím, že to ještě být nemůže, ale stejně. Dobře, nedopsala jsem to v den, kdy jsem na něj ještě čekala. Už jsem ho viděla, díl ušel, ale ten opening... Ach jo, hudba skvělá, video k tomu asi dělali ve stavu totální opilosti... No nic. A až dopíšu tenhle článek, půjdu se pravděpodobně koukat na Fairy Tail, slintat pro změnu nad Grayem...Ano, dívám se na Fairy Tail (a včera jsem začala Kuroshitsuji). To neřešte.
V současné domě si svůj život bez elektřiny lidé, kteří ji běžně používají představit nedokáží. Já teoreticky jo, ale většinou jenom na pár měsíců, pak narazím v těch představách na nějaký problém, u kterého mě řešení zkrátka nenapadne.
Všichni asi nějaký film/knížku, v níž jde o to, že ze světa zmizí všechny zdroje energie/na světe zůstane hrstka lidí a zbytek je mrtvý/všechno se posere/na světě nejenže zůstane pár lidí, ale ještě je ohrožují nějaké příšery/whatever znáte. No, v normálním světě by to asi moc nefungovala. Pominu-li fakt, že bez lidské kontroly by tady vybuchly veškeré elektrárny apod., což ke štěstí nepřidá, lidstvo na tohle není uzpůsobené. Ano, používání al. energie by se dalo omezit, pokud by to bylo nutné a pokud bychom měli zájem stát se zase rolníky, ale trvalo by generace, než by naši potomci konečně byli schopni tak žít.
Takže závěr (nechce se mi to natahovat)? Pro nás (ano zvláště pro na počítači totálně závislé otaku) je to prostě nemyslitelné. Tak. Amen, konec. Sbohem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama